diignat

AEF in de bibliothekensector

Een sterke maatschappelijke bibliotheek

De bibliotheek is veranderd. Van een plek voor lezers en luisteraars in een ontmoetingsplaats voor buurtgenoten. Van een huis vol oude boeken naar een bruisend cultureel centrum. De moderne bibliotheek is méér geworden. Meer van ons allemaal.

Een plek van en voor de gemeenschap, de huiskamer van de stad. Waar inwoners elkaar buiten hun bubbel ontmoeten, experimenteren in labs en genieten van cultuur in de breedste zin van het woord. De moderne bibliotheek helpt mensen wegwijs maken in de wereld: die van ver en van dichtbij. Online en in de buurt. Om te begrijpen wat er gebeurt, maar vooral om zelf mee te doen. Zich verbonden te voelen. Samen te komen, ideeën uit te wisselen en het dorp of de buurt vooruit te helpen. De moderne bieb staat dichtbij mensen en helpt hen zichzelf te ontwikkelen.

De bibliotheek in verandering

Verandering gaat niet vanzelf: als geen ander kennen wij de spanningsvelden waarin de bibliothekensector zich beweegt. Hoe verhoudt de bibliotheek zich tot andere maatschappelijke organisaties? Hou verhouden veiligheid en toegankelijkheid zich tot elkaar? Wat doe je als ambities groter zijn dan de beschikbare middelen? Om te laten slagen wat er wél kan, is samenwerking nodig. Binnen en tussen bibliotheken, met POI's, een breed scala aan beleidsterreinen binnen gemeenten en partners uit het formele en informele netwerk. Als maatschappelijk adviesbureau zijn wij overtuigd van de belangrijke betekenis van de bibliotheek, juist in onze moderne maatschappij. Met veel plezier helpen we de bibliotheek en haar partners bij het vinden en vervullen van een eigentijdse rol passend bij de lokale context.

Ons team

Bij AEF werken we met een diverse groep collega’s aan opdrachten voor en samen mét bibliotheken. Onze collega’s zijn jong of ouder, brengen ervaring mee of juist een frisse blik, en zijn opgeleid in verschillende disciplines: van geschiedenis tot industrieel ontwerp en van bestuurskunde tot filosofie.

Wat ons bindt, is onze drijfveer om de bibliotheek als maatschappelijke organisatie in haar kracht te zetten. In de diversiteit van ons team ligt ónze kracht. Het stelt ons in staat om vanuit verschillende perspectieven te kijken en bredere verbanden te leggen, ook met relevante andere sectoren waar we ons als AEF mee bezig houden.

"De kracht van ons team ligt in onze diversiteit: met verschillende perspectieven, vanuit ervaring of juist een frisse blik, zoeken we naar oplossingen en leggen we verbanden."
Merel Frencken, Adviseur
Merel Frencken 06
"De bibliotheek brengt werelden samen. Ze verbinden zich steeds meer, ook met de wereld om ons heen: wat er in de bibliotheek gebeurt, is een afspiegeling van wat er in de samenleving speelt."
David Schelfhout, Adviseur
David Schelfhout2 11v
"Onze drijfveer is om de bibliotheek als maatschappelijke organisatie in haar kracht te zetten, middenin de maatschappij."
Indra Bijl - van der Geld, Associate Partner
Indra Bijl Van Der Geld3 08zz gecentreerd

Deze zoekopdracht heeft geen resultaten opgeleverd. Probeer het met een andere zoekterm