Inrichting en besturing van de overheid
De wereld verandert snel, en dat vraag ook veel van overheden. AEF werkt aan een overheid die effectief is ingericht en transparant werkt. Ruimte voor tegenmacht in het stelsel is daarin essentieel.
We werken aan vraagstukken over koers, organisatie-inrichting en samenwerking binnen, tussen en met overheden. Vaak adviseren we over (het verbeteren van) de relaties tussen verschillende publieke en private partijen in de aanpak van maatschappelijke problemen. Denk aan opdrachten over het verhelderen van taken en rollen, het versterken van verantwoording of het inrichten van toezicht.
Daarbij treden we op als onderzoeker, adviseur en begeleider van organisatieveranderingen. Met oog voor de context en het specifieke karakter van organisaties in het publieke domein. We hebben speciale ervaring in onderzoek en advies voor instituties die in de democratische rechtsstaat zorgen voor die balans tussen macht en tegenmacht. Denk aan de Rechtspraak, zbo’s, inspecties toezichthouders, adviescolleges en planbureaus.